Anna-Szarek-Filharmonia-dla-Dzieci-Wilanow

Projekt prowadzi  Anna Szarek – jedyna na świecie dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im.Krzysztofa Pendereckiego, finalistka Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im.Tansmana, półfinalistka Międzynarodowego Konkursu Gaudeamus w Rotterdamie, zdobywczyni Pomorskiej Nagrody Artystycznej za Debiut Roku. Z zamiłowania i wykształcenia nie tylko artysta ale też pedagog. Podczas pracy w szkole wybierana przez małe dzieci „ulubioną nauczycielką”, od gimnazjalistów otrzymała tytuł „nauczyciel z klasą”.

Z sukcesami prowadzi niestandardowe projekty artystyczne. Jest twórczynią i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów, na który zaprasza tylko wybitne indywidualności artystyczne, w tym zdobywców nagród GRAMMY, MIDEM, Diapason d’Or, Gramophone i zwycięzców prestiżowych światowych konkursów muzycznych. Minione 11 edycji tego festiwalu obejrzało ponad 40 tysięcy osób
/ www.PerlaBaroku.pl /
Wyróżniona odznaczeniami: Zasłużony dla Kultury Polskiej, Medalem Honorowym Pro Masovia, Stautetką Kryształowa Kobyłka,
Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Prezes Zarządu Fundacji Perła Baroku, pomysłodawca, dyrektor i prowadząca Filharmonii dla Dzieci. Miłośniczka sztuki, podróży, książek i matematyki.
www.AnnaSzarek.pl