Filharmonia dla Dzieci Krakow

O Filharmonii dla Dzieci

Projekt powstał z wielkiej miłości do muzyki, dzieci i młodzieży, z chęci umożliwienia im sięgania odważnie po najwyższą kulturę i najlepszą światową sztukę. Pragnienie rozwoju dzieci, kształtowanie indywidualnych gustów, pobudzanie kreatywności, odkrywanie przed dziećmi i rodzicami tajników kultury wysokiej, obywanie z koncertowym savoir-vivre, świetna znajomość sztuki widoczna w anegdotach i opowiastkach, znakomity kontakt z dziećmi i młodzieżą, ale też niezwykła elegancja i radość tych koncertów- przysparzają projektowi tysiące fanów. Od jesieni 2017r odwiedziło koncerty 20 tys małych i większych słuchaczy.

Filharmonię dla Dzieci stworzyła i prowadzi Anna Szarek, jedyna na świecie dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im. Pendereckiego, wiolonczelistka, menedżer i pedagog. Koncertowała z takimi gwiazdami jak Kanye West czy Leszek Możdżer, występowała w wielu krajach Europy i USA. Pierwsza wiolonczelistka festiwali w Sopocie, finalistka Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych, twórczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów, którego koncerty odwiedziło już 45 tys ludzi. Wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, Medalem Pro Mazovia, oraz Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Miłośniczka i znawca muzyki i sztuki. Wielbicielka sztuki, książek, podróży, ogrodów i.. matematyki,  ale dla dzieci- po prostu ulubiona pani Ania.

Misją Filharmonii dla Dzieci jest zachwycać Dzieci muzyką, wspierać w odkrywaniu i poznawaniu, poszerzaniu wiedzy i horyzontów. Zaprzyjaźniamy Dzieci z wielka sztuką. Z serdecznością i uśmiechem wprowadzamy w koncertowy savoir – vivre, gdyż to pozwoli Dzieciom swobodnie się czuć w świecie kultury i sztuki gdy dorosną i czerpać z niej radość, inspirację i piękno. Pragniemy by nasze wydarzenia wspierały kulturę spotkania, wspólnego cudownego czasu dla dzieci, rodziców i dziadków.  Uwielbiamy radość zachwytu nad sztuką, więc go u nas nie brakuje.

MIEJSCA:
Dzieci czują piękno, dostrzegają je i lubią. Chcemy rozwijać ich poczucie estetyki, chcemy im pokazywać piękną architekturę, stąd wybieramy na koncerty Filharmonii dla Dzieci miejsca szczególne. Dotąd: Pałac w Wilanowie, Hotel Bristol w Warszawie, a teraz także Grand Hotel w Krakowie. To miejsca z duszą, z wielką artystyczną historią, także kulinarną:) CAFE BRISTOL w Warszawie i GRAND CAFE w Krakowie to miejsca legendarne.

GRAND CAFÉ  – kawiarnia Grand Hotelu Kraków tuż przy naszej sali koncertowej, to ulubione miejsce noblistów, artystów i intelektualistów w Krakowie. To w tej kultowej kawiarni codziennie pili kawę wybitni polscy artyści: Jacek Malczewski, Leon Wyczółkowski, Teodor Axentowicz, Jan Stanisławski czy Konstanty Laszczka. Do Grand Cafe zaglądali też Kazimierz i Włodzimierz Tetmajerowie, Lucjan Rydel, Feliks Jasieński czy czasowo przebywający w mieście: Stefan Żeromski i Władysław Reymont. Na wyjątkową kawę w Grand Cafe  wpadał tutaj zawsze przed południem noblista Henryk Sienkiewicz, a pisał o niej: “słynna ze swej pyszności kawusia ze śmietanką”. Podaje się tu także sławne – Lody Różane.

SALA BALOWA HOTELU GRAND w Krakowie
Służyła niegdyś do muzyki – nasze spotkania przywrócą jej muzyczny blask, radość i gwar.

Witamy Państwa w naszym gronie i do zobaczenia w świecie piękna i sztuki  🙂

NAJBLIŻSZE KONCERTY:
/ tu zamieścimy linki, kiedy tylko powrót do koncertów będzie możliwy/

Biuro obsługi widza służy pomocą:
bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl
tel: 737-169-961 (pon -pt 9-17)