15-17/Maja Mozart dla Dzieci! – Najsławniejsze melodie 🙂

 

MOZART DLA DZIECI – KONCERTY 20-21 MARCA PRZESUNIĘTE

NA 15-17 MAJA !

 

Zapraszamy serdecznie na pierwsze w tym roku koncerty Filharmonii dla Dzieci! Dzieci poznają słynne melodie Mozarta,
a my -dorośli odkryjemy, ze to piękne co znamy – to MOZART! To najcudniejsza muzyka na świecie.
Przyjedzie fortepian, klarnet basowy, klarnet piccolo (jest takich w Polsce tylko kilka), flety poprzeczne i znakomici muzycy,
a melodie Eine Kleine Nachtmusic nie będą chciały Państwa opuścić! 🙂 W koncercie także trochę muzycznych dziecięcych przerywników, oraz -mnóstwo zabawy. 90% muzyki to wesołe utwory, a to dlatego pewnie, że Mozart niezwykle rzadko pisał “na smutno”.
Dla Dzieci oczywiście książeczki koncertowe, a dla wszystkich- niezwykłe opowieści z życia najsławniejszego Cudownego Dziecka świata i nieodgadnionego geniusza muzyki.

 

KONCERTY SZKOLNE i przedszkolne –  15 maja, Piątek g. 9.30,  11.30  -HOTEL U PIETRZAKÓW ZIELONKA
KONCERTY RODZINNE - 17 maja , Niedziela , g 13.00 i g.15.00  – SALA SŁONECZNA POLANA UL.BRZECHWY 5 KOBYŁKA
BILETY w cenie 15zł , dzieci do roczku bezpłatnie
Rezerwacje: bilety@FilharmoniaDladzieci.pl  , tel 737-169-961
Zapraszamy na
Wydarzenie na FB : Mozart dla Dzieci
oraz do grupy zamkniętej dla naszych bywalców:

Filharmonia dla Dzieci 2019 Partnerzy

 

6-7 / GRUDZIEŃ Święty Mikołaj i... KAPELA GÓRALSKA !!!

Filharmonia dla Dzieci GRUDZIEŃGóralska muzyka, skrzypce, trombity i okaryny!!!  Śpiewanie i granie, zwyczajów opowiadanie, gwara góralska i Święty Mikołaj ! KONIECZNIE przyjdźcie ich spotkać!!! Będą niespodzianki!

KONCERTY:
piątek, 6.12 g.9.30 dla dzieci 3-6 i 11.30 dla dzieci 6-12
sobota, 7.12 g.12.00 i g.14.00  KONCERT RODZINNY

sala: Hotel "U Pietrzaków" Zielonka ul. Lipowa 20
BILETY w cenie 15zł , dzieci do roczku bezpłatnie
Rezerwacje: bilety@FilharmoniaDladzieci.pl  , tel 737-169-961

Filharmonia dla Dzieci 2019 Partnerzy

 

14 -17 / LISTOPAD - HARFY - w magicznym świecie strun i baśni 🙂 / archiwalne

Filharmonia-dla-Dzieci-LISTOPADNajstarsze odnalezione harfy mają 5 tysięcy lat. To instrumenty magiczne, pradawne, symbol wolności i piękna. Wielka harfa koncertowa i harfy celtyckie - zapraszamy na bliskie spotkanie, celtyckie śpiewanie i cudowne klasyczne melodie harfowe.

Dawno, dawno temu... W złotym wieku wczesnej harfy celtyckiej każdy szanujący się król musiał mieć swojego irlandzkiego harfiarza. Z czasem jednak dwory podupadały i artyści zostali zmuszeni do szukania większej grupy mecenasów. W XVIII i XIX w harfiarze podróżowali od majątku do majątku grając piękną muzykę, opowiadając historie o harfie i  o sztuce gry...
Niebawem przybędą na nasz dwór - do w Filharmonii dla Dzieci - wspaniała Harfiarka Barbara Karlik i wspaniała Harfistka Urszula Nowakowska - Żwirdowska.
Czym się różnią - opowiemy i usłyszycie podczas koncertów.

O NASZYCH ARTYSTKACH:
HARFISTKA Urszula Nowakowska - Żwirdowska jest absolwentką Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie w klasie wybitnej polskiej harfistki prof. Urszuli Mazurek. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez światowej sławy artystki, jak Isabelle Moretti, Kumiko Inoue, Helga Storck, Ursula Holliger, Isabelle Perrin. Jako solistka zadebiutowała wykonaniem Koncertu D-dur J. Ch. Bacha w Filharmonii Narodowej w Warszawie w 1996r. Współpracując z orkiestrą Sinfonia Varsovia koncertowała z takimi sławami jak Placido Domingo czy Nigel Kennedy. Jej występ uświetnił przyjęcie wydane przez prezydenta RP w dniu wejścia Polski do Unii Europejskiej. Uczestniczy też w świetnych projektach popularnych i telewizyjnych: była członkiem European Festival Orchestra towarzyszącej zespołowi YES w tournee po Europie, wystąpiła z Kanye Westem na Festiwalu Open'er w Gdyni, zapraszana była do programów telewizyjnych takich jak "Kawa czy herbata" (z Krzysztofem Kolbergerem) i "Bądź mistrzem" (z Robertem Korzeniowskim). Współpracuje z najlepszymi polskimi orkiestrami: Filharmonią Narodową, Operą Narodową, Sinfonią Varsovią, Polską Orkiestrą Radiową.
HARFIARKA  Barbara Karlik gra na wczesnej harfie celtyckiej od dwudziestu lat. Harfa, na której gra, była obecna w Irlandii i Szkocji między X a XIX wiekiem. Zachwycający, unikalny dźwięk tego instrumentu oraz fascynacja Irlandią stały u początków jej kariery muzycznej, oraz badań i rekonstrukcji historycznych technik gry na harfie. W repertuarze ma oprócz muzyki staroirlandzkiej także muzykę tradycyjną oraz własne utwory, zainspirowane legendami i literaturą fantastyczną. Jest członkinią Stowarzyszenia Irlandzkiej Harfy Historycznej. Corocznie uczestniczy w Irlandii międzynarodowym festiwalu harfowym, na którym uczy się od mistrzów: Ann Heymann, Siobhana Armstronga, Andrew Lawrence-Kinga, Simona Chadwicka, Paula Dooley. Uczyła się także śpiewu klasycznego pod okiem Donaty Hoppel. Wydała kilka autorskich płyt. Prywatnie - miłośniczka kotów, książek i tańca. Niewątpliwie czarodziejska osoba.

W programie : arcydzieła na harfę koncertową, muzyka staroirlandzka i autorska, oraz  wiedza, opowieści i muzyczne  tajemnice. Do zobaczenia 🙂

KONCERTY:
Czwartek 14.11  g.9.30 dla dzieci przedszkolnych (3-6), g.11.30 dla dzieci szkolnych(6-12),
Niedziela 17.11 g.13.00 Koncert rodzinny

Sala: Hotel "u Pietrzaków" Zielonka ul. Lipowa 20
BILETY w cenie 15zł, dzieci do roczku bezpłatnie
Rezerwacje: bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl, tel 737-169-961 

18-20 / PAŹDZIERNIK - Stukają, pukają i SUPER GARJĄ ! / archiwalne

Filharmonia dla Dzieci Koncerty dla Dzieci październikPrzyjedzie mnóstwo instrumentów perkusyjnych : wibrafon, talerze, marimba, gran cassa, ksylofon, zestaw perkusyjny, cajon, kotły, przeszkadzajki i inne...
Będzie dużo rytmów, melodii i pałeczek - zapraszamy na perkusyjne szaleństwo !

Rytm jest dziś podstawą muzyki i choć  dawno, dawno temu (jeszcze w Europie w XV w. ) nie był notowany - to w muzyce obecny był zawsze.  Do dziś w wielu kulturach na świecie rytm istnieje jako sztuka samodzielnie. Fascynuje nas jego energia.
Podczas koncertów perkusyjnych dzieci poczują energię muzyki tworzonej z uderzeń, ale też przekonają się, że instrumenty perkusyjne (uderzane) kryją w sobie bogactwo dźwiękowych barw i melodii.

W programie m.in.:
Bizet - Uwertura do Carmen
Rimski – Korsakow -Lot trzmiela
John Williams - muzyka z filmu Harry Potter
Piazzolla – Libertango
Chaczaturian - Taniec z Szablami
Schluter - Ballad for Vibes
piosenki z filmu „Vaiana” i „Król Lew”
Czajkowski „Dziadek do Orzechów” – Taniec Cukrowej Wróżki
Gustav- Polka cyrkowa
oraz
popisy na werblu z latającymi pałkami

KONCERTY:
Piątek 18.10 g.9.30  dla dzieci 3-6 *** g.11.30 dla dzieci 6-12 *** 
Niedziela 20.10 g.13.00
Koncert Rodzinny = dla wszystkich

Sala Klubowa - Hotel u Pietrzaków, Zielonka ul.Lipowa 20
BILETY w cenie 15zł, dzieci do roczku bezpłatnie
Rezerwacje: bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl, tel 737-169-961

27-29 / WRZESIEŃ Wspomnienia z wakacji ! Muzyka z różnych krain 🙂 / archiwalne

Muzyka z Norwegii, Grecji, Czech, Francji, Włoch, a nawet z Buenos Aires!
W programie:
znakomita różnorodna muzyka od Greka Zorby po „W Grocie Króla Gór”, poznawanie instrumentów, sporo nowej wiedzy i muzyczne zabawy.
Wystąpią wyjątkowi artyści:
Piotr Kopietz – jedyny w Polsce mistrz francuskiego niezwykłego instrumentu akordina, jeden z kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim – bandoneonie, oraz znakomity akordeonista -laureat kilkunastu międzynarodowych i ogólnopolskich festiwali muzycznych, przywiezie 3 instrumenty. Wraz z nim wystąpi niezwykle utalentowany multi-instrumentalista Mateusz Szemraj, który gra m.in. na gitarze klasycznej, elektrycznej, bezprogowej, oraz na instrumentach etnicznych takich jak oud, rubab, sarod, cymbały i ngoni. Mateusz koncertował m.in. na festiwalach Męskie Granie, Skrzyżowanie Kultur, Ethno Port, Off Festival i zdobył wiele nagród festiwalowych. Do Filharmonii dla Dzieci przywiezie gitarę i instrument etniczny. Dwa flety przywiezie dla dzieci Agnieszka Rogowiecka -również znakomity muzyk, finalistka programu Artist Diploma in Music w nowojorskiej Julliard School, stypendystka francuskiej L'Académie musicale de Villecroze i czterokrotna stypendystka Ministra Kultury Luksemburga.

Koncerty:
Piątek 27.09   g.9.30  dla dzieci 3-7 *** g.11.30 dla dzieci 6-12***
Sala: Hotel GREGORY,  KOBYŁKA ul.Napoleona 4

Niedziela 29.09 g.13.00 Koncert Rodzinny = dla wszystkich
Sala: SŁONECZNA Szkoła Podstawowa, Kobyłka ul. Brzechwy 5

BILETY w cenie 15zł, dzieci do roczku bezpłatnie
Rezerwacje: bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl, tel 737-169-961