Filharmonia dla Dzieci powiat wołomiński Zielonka ODWOŁANE

Z przykrością zawiadamiamy, iż
KONCERTY  15-17 MAJA 2020
ZOSTAŁY ODWOŁANE

/rozesłaliśmy maile do wszystkich osób posiadających bilety na te koncerty/

Nasz list do Państwa w sprawie przesunięcia koncertów z marca na maj
w linku

15 maja (pt), g.9.30, g.11.30 – Zapraszamy dzieci przedszkolne i szkolne:)
/Sala HOTEL U PIETRZAKÓW ZIELONKA ul.Lipowa 20/
17 maja (niedz), g.13.00, g.15.00 – KONCERTY RODZINNE 🙂
/Sala SŁONECZNA SZKOŁA PODSTAWOWA KOBYŁKA ul.Brzechwy 5/

Najsławniejsze melodie i niezwykłe talenty największego kompozytora w historii muzyki ! Intelekt, elegancja, błyskotliwość i nadzwyczajnie ładna muzyka – to cechy Mozarta. Dzieci poznają jego muzykę i nauczą się rozpoznawać styl. Będą też niesamowite historie- bo Mozart to najsławniejsze Cudowne Dziecko świata i największy geniusz muzyki. Mozarta poznać trzeba:)

Przyjedzie zabytkowy wiedeński fortepian (140 lat!), niezwykłe flety i zadziwiające klarnety (w tym takie, które zobaczyć z bliska niezwykle trudno!) i wspaniali artyści. A my -dorośli – odkryjemy, że to piękne co już znamy – to MOZART!
Przywieziemy fortepian, ale także mechanizm fortepianu żeby na przekroju inżynierskim dzieci mogły po koncercie przyjrzeć się, jak działa ta skomplikowana maszyneria, która ma kilkanaście tysięcy ruchomych części, jednak piękno dźwięku- i tak zależy od człowieka 🙂

“A po koncercie każdy może spróbować SAM!” – to nasze hasło, taki u nas zwyczaj:) W Filharmonii dla Dzieci można po koncercie podejść i pod okiem artystów pooglądać instrumenty, porozmawiać z artystami. W obecnej sytuacji dzieci nie dotykają instrumentów i nie grają, ale jeśli nie grać (czasem grę wyklucza też wyjątkowo cenny lub delikatny instrument), to zawsze można przyjrzeć się z bliska i zrobić piękne pamiątkowe zdjęcia 🙂

Po tym koncercie koncercie melodie Mozarta nie będą chciały Państwa opuścić 🙂 Mozart dla Dzieci to dawka harmonii i piękna, które uspokaja, i geniuszu który pobudza rozwój i kreatywność.

W koncercie także trochę muzycznych dziecięcych przerywników, oraz -mnóstwo zabawy. W 90% muzyka naszego koncertu to wesołe utwory, a to dlatego, że Mozart niezwykle rzadko pisał “na smutno”.
Jego talent to zjawisko niepowtarzalne, jest ukochanym kompozytorem milionów melomanów. Wolfgang Amadeusz Mozart – IKONA klasycznej muzyki.

KONCERTY:  koncerty planowane na 20-21 marca ZOSTAŁY PRZENIESIONE NA 15-17 MAJA. – odwołane

ZAPRASZAMY NA:
Facebook: Filharmonia dla Dzieci – Zielonka
oraz do grupy zamkniętej dla naszych bywalców: Grupa Filharmonia dla Dzieci Zielonka
gdzie w razie braku biletów, co zdarza się zawsze – można próbować odkupić od kogoś, kto nagle musiał zmienić plany.

O FILHARMONII DLA DZIECI :
Odwiedziło koncerty dotąd ponad 20 tys małych i większych słuchaczy. Zachwyca, uczy swobody, obycia i odwagi do kreatywności. Kształtuje indywidualne gusta dzieci, wspiera rozwój nowego pokolenia światłych i światowych osobowości. Lubimy radość zachwytu nad sztuką, którego u nas nie brakuje.

MISJA
Misją Filharmonii dla Dzieci jest zachwycać dzieci muzyką i uczyć. Koncerty w serdeczny i delikatny sposób wprowadzają dzieci do zasad savoir – vivre obowiązujących w korzystaniu z wysokiej kultury, tak, by stały się dla nich naturalne, gdyż to pozwoli im swobodnie się czuć w świecie kultury i sztuki gdy dorosną. Tworzymy muzykę blisko, na wyciągnięcie rąk, a po koncercie dzieci oglądają instrumenty.

TWÓRCY
Koncerty tworzy Anna Szarek, jedyna na świecie dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu Pendereckiego, wiolonczelistka i pedagog, która koncertowała z takimi gwiazdami jak Kanye West czy Leszek Możdżer. Pierwsza wiolonczelistka festiwali w Sopocie, finalistka Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych, wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, ale też Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom “Zdążyć z pomocą”. Miłośniczka i znawca muzyki, sztuki, architektury, włoskich ogrodów i … matematyki.

Szanowni Państwo,
prosimy, uczcie Dzieci ciszy podczas prezentowanych 2-minutowych utworów. To znakomity trening koncentracji i łatwiej zachwycić się muzyką, po prostu przyzwyczajajmy je powolutku. Wiemy, ze każde dziecko jest inne, że część dzieci przychodzi pierwszy raz i nawet Rodzice nie wiedzą jak się Dziecko odnajdzie w nowej rzeczywistości – jednak reakcje na zachowania dzieci powinny być dość szybkie. Najważniejsze zasady ogólne to: Płaczącego maluszka uspokajamy poza salą. Ograniczamy jedzenie i picie do niezbędnego minimum, choć rozumiemy, ze maluch czasem musi i już :), (my też kochamy dzieci :). Pomagamy dzieciom skupiać się na muzyce i tym co dzieje się na koncercie przez wskazywanie różnych ciekawych rzeczy. Bardzo dziękujemy za Waszą współpracę, owoce będą piękne.

Witamy Państwa w naszym gronie i do zobaczenia w świecie piękna i sztuki:)