Witam Państwa serdecznie,

Zapraszam na koncerty dla dzieci, o których stworzeniu marzyłam od lat, bo to dzieci zmieniać będą świat. Koncert nr 3 jest przeznaczony dla całej rodziny. Wspólna niedzielna zabawa w muzykę – dla nauki, doświadczenia, radości, muzycznych zadań i poznawania świetnych utworów.
Międzynarodowy Festiwal Perła Baroku – Koncerty Mistrzów, który organizuję od lat, a który być może niektórzy z Państwa znają –  ma już swoją wierną cudowną dziecięcą publiczność mimo, iż koncerty odbywają się późno. Od pamiętnego koncertu “Perła Baroku Dzieciom” na który w 2009 r. przybyło 400 dzieci, a kolejne 400 nie mogło przybyć, bo zabrakło miejsc – myślałam o tym projekcie. Dziś – zaczynamy 🙂 To koncerty specjalnie dla dzieci, specjalnie dla Was i dla Nas- żebyśmy poszaleli z muzyką 🙂 

Filharmonia dla Dzieci to projekt  dla małych melomanów i dla tych, którym muzyka klasyczna jeszcze nie wydaje się fantastyczna. Projekt stworzony, by muzyka niosła radość, zachwycała, otwierała na nowe doświadczenia, zaskakiwała, żeby dzieci ekscytowały nowe dźwięki i to wszystko co wraz z muzyką dziać się będzie podczas naszych koncertów. Wspólna muzyczna zabawa, zgadywanki i poznawanie świata muzyki, która w Filharmonii dla Dzieci będzie bliżej niż gdzie indziej – na wyciągnięcie ręki. Fantastyczna, radosna, żywiołowa muzyka klasyczna dla dzieci.

Na pierwszym koncercie zagra dla nas 3 perkusistów, podążać będziemy za słuchem, pobawimy się rytmami, posłuchamy ekscytującej muzyki i usłyszymy instrumenty,  których jeszcze nie słyszeliśmy, a ktore zagrają dla nas na wyciągnięcie reki!  Czy to możliwe? -tak, bo świat instrumentów perkusyjnych jest wprost NIEZMIERZONY. 🙂 !!!

Czas koncertu przewidziany jest na godzinę, ale ponieważ przyjadą niezwykłe instrumenty,  m.in.:  ksylofon, kotły, gran cassa, dzwony rurowe, talerze, dzwonki, werbel, tam tam, kajon i mnóstwo przeszkadzajek – obawiam się na poważnie, czy będziemy chcieli po godzinie wyjśc !? :)))

Każdy mały uczestnik otrzyma po koncercie broszurkę z wiadomościami, zagadkami, kolorowanką i co tam jeszcze uda się stworzyć – żeby muzyczną radość i wiedzę zabrać ze sobą do domu:)

Do zobaczenia!:)
Anna Szarek, Dyrektor Artystyczny.

Koncert 3 odbędzie się w niedzielę 1 października o godz. 13.00
Koncert Familijny – muzyka dla całej rodziny.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura- Interwencje 2017

Wspołfinansowane ze środków Powiatu Wołomińskiego
Współfinansowane przez miasto Kobyłka