Filharmonia dla Dzieci

O Filharmonii dla Dzieci

Misją Filharmonii dla Dzieci jest otwierać na kulturę wysoką, pokazywać jej barwność, bogactwo i zachwycającą niezwykłość. Kształtujemy indywidualne gusta dzieci i ośmielamy do czerpania ze sztuki świata, uczymy obycia, które da dzieciom w dorosłości swobodę poruszania się w świecie kultury i sztuki.  Dodajemy odwagi do kreatywności, tworzymy nowe pokolenie światłych i światowych osobowości.


Stworzyła ją i prowadzi Anna Szarek, jedyna na świecie dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im. Pendereckiego, wiolonczelistka, menedżer i pedagog. Koncertowała z takimi gwiazdami jak Kanye West czy Leszek Możdżer, występowała w wielu krajach Europy i USA. Pierwsza wiolonczelistka festiwali w Sopocie, finalistka Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych, twórczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów, którego koncerty odwiedziło już 45 tys ludzi. Wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, Medalem Pro Mazovia, oraz Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Miłośniczka i znawca muzyki. Wielbicielka sztuki, książek, podróży, ogrodów i.. matematyki,  a dla dzieci- po prostu ulubiona pani Ania.

“Na początku myślałam o niej nieśmiało: Mam nadzieję, że stanie się zaczynem wielkiego muzycznego odkrywania dla wielu małych słuchaczy…
Dziś, na progu sezonu artystycznego 2019/2020 widzę, jak zmienia pokolenie. Dwa minione lata to ponad 20 tys małych słuchaczy zaprzyjaźnionych z nami i co najważniejsze – z najlepszą sztuką. Mam od zawsze w sercu rozwój dzieci, tworzenie przestrzeni dla sztuki, ukazywanie wartości kultury i smaku jaki nadaje ona naszemu patrzeniu na świat. Od pierwszych koncertów Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku w 2008r. na występy znakomitych artystów, zdobywców nagród jak Grammy, Midem Classical Award czy zwycięzców najważniejszych muzycznych konkursów świata- zapraszam także dzieci. Pierwszy koncert specjalnie dla nich odbył się w 2011 roku jako część Festiwalu, zgromadził ponad 400 dzieci, a drugie tyle chętnych znalazło się na liście rezerwowej… Odkryłam wtedy wielkie pragnienie kontaktu dzieci z kulturą wysoką”.  Anna Szarek.

 Pragniemy by nasze wydarzenia wspierały kulturę spotkania, wspólnego cudownego czasu dla dzieci, rodziców i dziadków.  Uwielbiamy radość zachwytu nad sztuką, więc go u nas nie brakuje.

MIEJSCA:

Koncerty warszawskie odbywają się w Sali Balowej Chopin
w HOTELU BRISTOL WARSZAWA
przy ul. Krakowskie Przedmieście 42/44

ZAPRASZAMY ! 🙂

Biuro obsługi widza chętnie odpowie na Państwa pytania:
WARSZAWA-BILETY@FILHARMONIADLADZIECI.PL
tel 737-169-961 (pon -pt 9-17)

aktualności Facebook
aktualności Newsroom