Filharmonia dla Dzieci

O Filharmonii dla Dzieci

Misją Filharmonii dla Dzieci jest otwierać na kulturę wysoką, pokazywać jej barwność, niezwykłość, kształtować indywidualne gusta dzieci i ośmielać do czerpania ze sztuki świata. Uczyć obycia, które daje swobodę, dodawać odwagi do kreatywności, tworzyć nową społeczność, nowe pokolenie światłych i światowych osobowości.


Stworzyła ją i prowadzi Anna Szarek, jedyna na świecie dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im. Pendereckiego, wiolonczelistka, menedżer i pedagog. Koncertowała z takimi gwiazdami jak Kanye West czy Leszek Możdżer, występowała w wielu krajach Europy i USA. Pierwsza wiolonczelistka festiwali w Sopocie, finalistka Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych, twórczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów, którego koncerty odwiedziło już 45 tys ludzi. Wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, Medalem Pro Mazovia, oraz Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Miłośniczka i znawca muzyki. Wielbicielka sztuki, książek, podróży, ogrodów i.. matematyki,  a dla dzieci- po prostu ulubiona pani Ania.

“Na początku myślałam o niej nieśmiało: Mam nadzieję, że stanie się zaczynem wielkiego muzycznego odkrywania dla wielu małych słuchaczy…
Dziś, na progu sezonu artystycznego 2019/2020 widzę, jak zmienia pokolenie. Dwa minione lata to ponad 20 tys małych słuchaczy zaprzyjaźnionych z nami i co najważniejsze – z najlepszą sztuką.

Mam od zawsze w sercu rozwój dzieci, tworzenie przestrzeni dla sztuki, ukazywanie wartości kultury i smaku jaki nadaje ona naszemu patrzeniu na świat. Od pierwszych koncertów Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku w 2008r. na występy znakomitych artystów, zdobywców nagród jak Grammy, Midem Classical Award czy zwycięzców najważniejszych muzycznych konkursów świata- zapraszam także dzieci. Pierwszy koncert specjalnie dla nich odbył się w 2011 roku jako część Festiwalu, zgromadził ponad 400 dzieci, a drugie tyle chętnych znalazło się na liście rezerwowej… Odkryłam wtedy wielkie pragnienie kontaktu dzieci z kulturą wysoką.”-  mówi Anna Szarek.

Projekt dojrzewał kilka lat. W końcu jesienią 2017r., na bazie tysięcy doświadczeń artystycznych i odwiecznego zamiłowania do Dzieci, pedagogiki i sztuki – powstała Filharmonia dla Dzieci.

Z serdecznością i uśmiechem wprowadzamy w koncertowy savoir – vivre, gdyż to pozwoli Dzieciom swobodnie się czuć w świecie kultury i sztuki gdy dorosną i czerpać z niej radość, inspirację i piękno. Pragniemy by nasze wydarzenia wspierały kulturę spotkania, wspólnego cudownego czasu dla dzieci, rodziców i dziadków.  Uwielbiamy radość zachwytu nad sztuką, więc go u nas nie brakuje.

MIEJSCA:
Dzieci czują piękno, dostrzegają je i lubią. Chcemy rozwijać ich poczucie estetyki, chcemy im pokazywać piękną architekturę, stąd wybieramy na koncerty Filharmonii dla Dzieci miejsca szczególne. Dotąd: Pałac w Wilanowie, Hotel Bristol w Warszawie, a teraz także Grand Hotel w Krakowie. To miejsca z duszą, z wielką artystyczną historią: HOTEL BRISTOL w Warszawie i HOTEL GRAND w Krakowie – to miejsca legendarne…

Koncerty warszawskie odbywają się w Sali Balowej “Chopin”
w HOTELU BRISTOL
przy ul. Krakowskie Przedmieście

ZAPRASZAMY. NAJBLIŻSZE KONCERTY:
/tu zamieścimy linki  gdy tylko powrót do koncertów będzie możliwy/

Biuro obsługi widza chętnie odpowie na Państwa pytania:
WARSZAWA-BILETY@FILHARMONIADLADZIECI.PL
tel 737-169-961 (pon -pt 9-17)