Anna Szarek filharmonia dla Dzieci

Anna Szarek – Twórczyni i Dyrektor Filharmonii dla Dzieci
Jedyna na świecie dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im. Krzysztofa Pendereckiego, finalistka Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im.Tansmana, półfinalistka Międzynarodowego Konkursu Gaudeamus w Rotterdamie, zdobywczyni Pomorskiej Nagrody Artystycznej “Gryf” za Debiut Roku.
Wyróżniona odznaczeniami: Zasłużony dla Kultury Polskiej, Medalem Honorowym Pro Mazovia, Statuetką Kryształowa Kobyłka, Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.
Jej działalność artystyczna opisana została w jubileuszowej księdze Twórcy Wizerunku Polski.

Była pierwszą wiolonczelistką telewizyjnych festiwali w Sopocie. Występowała z takimi sławami jak Kanye West, Leszek Możdżer, Helena Vondrackova, czy Demis Roussos, oraz z największymi gwiazdami polskiej piosenki. Nagrywała dla wielu stacji TV muzykę klasyczną, rozrywkową i filmową.
Występowała jako solistka i kameralistka w Polsce, a także na międzynarodowych festiwalach we Francji, Luxemburgu, Hiszpanii, Niemczech i  Holandii. W USA zadebiutowała w 2000r. solowymi występami w Chicago (na jeden z koncertów przybył Krzysztof Penderecki).

Z sukcesami prowadzi niestandardowe projekty artystyczne. Jest twórczynią i dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów, na który zaprasza tylko wybitne indywidualności artystyczne, w tym zdobywców nagród GRAMMY, MIDEM, Diapason d’Or, Gramophone i zwycięzców prestiżowych światowych konkursów muzycznych. Minione 12 edycji tego festiwalu obejrzało 45 tysięcy osób.
W 2017r. stworzyła projekt Filharmonia dla Dzieci, którego koncerty odwiedziło już 20 tys. słuchaczy.

Jest Prezesem Zarządu Fundacji Perła Baroku,
Prezesem Zarządu AMA Sp z o.o.
Dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów
Dyrektorem Filharmonii dla Dzieci.
Prywatnie- mama wspaniałego syna, miłośniczka sztuki, architektury, podróży, książek i matematyki.
ANNA SZAREK /wikipedia
www.AnnaSzarek.pl