Filharmonia dla Dzieci – Saksofon i gitara grają Tararara!

SZANOWNI PAŃSTWO, NA KONCERT NR 5 OBECNIE NIE MA JUZ BILETÓW. PROSIMY JEDNAK OSOBY CHĘTNE O KONTAKT Z BIUREM PROMOCJI – POINFORMUJEMY PAŃSTWA NIEZWŁOCZNIE JEŚLI JAKIEŚ REZERWACJE POWRÓCĄ DO SPRZEDAŻY. POZWOLI NAM TO TAKŻE LEPIEJ OSZACOWAĆ POTRZEBY WIDZÓW W PRZYSZŁOŚCI. DZIĘKUJEMY !

Koncert 5 odbędzie się 20.10.2017 godz. 11.30

Szanowni Państwo!
Po pierwszych koncertach FDD – czekamy na kolejne.  Serdecznie dziękuję tym wszystkim Paniom i Panom nauczycielom, którzy  mieli szczęście i zakupili dla swoich uczniów bilety na ten koncert. Kolejka jest jeszcze długa, a biletów nie ma od dawna. Jakże to wspaniale świadczy o Was- drodzy Wychowawcy.

Chcemy by Dzieci spotykały kolejnych artystów, obywały się z różnorodnością muzyki i pięknem utworów. Podczas tego koncertu obejrzą i usłyszą 4 saksofony: sopranowy, altowy, tenorowy i barytonowy, a może razem nauczymy się je odróżniać? 🙂

Ten piękny instrument dobrze znany jest z obrazka – mniej z bezpośredniego spotkania i słuchania  – koncert Filharmonii dla Dzieci pt ” Saksofony i gitara grają… TARARARA” – pomoże to zmienić 🙂

W całej tej znakomitej piosence tło i duszę tworzy mistrzowski saksofon sobranowy, posłuchajcie:

Brandford Marsalis w piosence Stinga

Naszym gwiazdom, czyli saksofonom, towarzyszyć będą gitary: akustyczna, basowa i … moje ukochane ukulele. A że muzyka bez basu to jak stół bez nóg – przyjedzie do nas także KONTRABAS! Ciekawe … ile saksofonow zmieści się do kontabasu…. Hm…  Może Dzieci nam podpowiedzą… :)?

Ponieważ instrumentarium będzie tak niezwykłe, amerykańskie i stworzone do muzyki rozrywkowej, usłyszymy wiele przebojów!, m.in:
The Englishman in New York – Stinga,
New York New York – Franka Sinatry,
Oblivion– Astora Piazzolli,
Singin in the Rain – Gene Kelly,
Różową Panterę – Henrego Manciniego,
What a Wonderful World – Louisa Armstronga
i inne 🙂

Piękna, pięęęękna muzyka.

Na występy moich ukochanych instrumentów, do których należą niewątpliwie saksofon sopranowy, ukulele i gitara basowa –
Z a p r a s z a m   g o r ą c o 🙂

Anna Szarek 

bilety:
Biuro Promocji Filharmonii dla Dzieci
Ewa Wojciechowska
+48 600 080 157
bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl