Antonio Vivaldi – 4 Pory Roku

Zapraszamy Dzieci na spotkanie z przepiękną muzyką włoskiego kompozytora Antonia Vivaldiego. Po raz pierwszy w centrum uwagi stanie twórca, a dopiero potem jego ulubione instrumenty. Antonio był twórcą nadzwyczajnym- nawet powszechnie uwielbiany Bach dokonywał wielu transkrypcji (opracowań) jego dzieł, choć przecież umiał tworzyć arcydzieła własne. Urodził się jako najstarszy syn, zatem postanowiono, że jego przeznaczeniem będzie stan duchowny – i tak Antonio został księdzem. Ten niezwykły artysta uczył muzyki dzieci w sierocińcu, a musiał być znakomitym nauczycielem, bowiem koncerty jego zespołów szybko stały się najważniejszymi artystycznymi wydarzeniami w mieście. Antonio urodził się i niemal całe życie spędził w Wenecji.
„4 Pory Roku” to cztery z ponad 500 koncertów jakie napisał na różne instrumenty. Do dziś odkryto ponad 850 jego dzieł – wszystkie są zachwycające.

Wystąpią skrzypce pierwsze, skrzypce drugie, altówka i wiolonczela- razem tworząc kwartet smyczkowy, który wykonywł będzie dla Dzieci fragmenty Pór Roku. O skrzypcach opowie pani skrzypaczka, a o wiolonczeli opowie pani Ania, która przybedzie wraz ze swoją wiolonczelą, po to także by dla Dzieci grać.
Poznamy struny, dźwięki, możliwości instrumentów. Dowiemy się gdzie jest żabka, gdzie ślimaczek, dlaczego obcina się konikowi kitkę ogona i  do czego ona służy w muzyce. Antonio już 300 lat temu zapisał w nutach gdzie muzycy maja naśladowć muchy, gdzie pioruny, a gdzie ptaki – o tym też Wam opowiemy podczas koncertu ?

Wenecja to piękne , słynne miasto, popatrzcie… ?