Filharmonia dla Dzieci –
Najpiękniejsze odkrycia muzyczne!

20 listopada 2022

Dzieci poznają najpiękniejsze sławne melodie skrzypcowe, arcydzieła, wirtuozowską grę. Nauczymy dzieci rozpoznawać brzmienia instrumentów, opowiemy legendy i wiolinowe historie, i pozaglądamy do instrumentów. Do rąk Dzieci trafią skrzypce, smyczek, wiolonczela i oczywiście fortepian Yamaha N3X! 🙂

SALA: Vienna House Andels’s
ul.Pawia 3 Kraków

Sugerujemy wybranie godziny koncertu:
g.11.00 – Rodzice i wszystkie Dzieci (2-12)
g.13.00 – Rodzice i wszystkie Dzieci (2-12)
g.15.00 – Rodzice i dzieci 4-12
g.16.30 – Rodzice i dzieci 4-12
Rodzeństwo zapraszamy zawsze razem:)
Jeśli nie mogą Państwo przybyć inaczej- prosimy dopasować godzinę do możliwości. Pamiętać jednak należy że na popołudniowych godzinach zupełnie już nie wypada by hałasować podczas muzyki. Zatem na pierwsze kroki – zapraszamy do południa. Dziękujemy

NAJPIĘKNIEJ O SKRZYPCACH I ALTÓWCE❤️ “WIOLINOWY TORCIK”
Koncerty dla Dzieci w Krakowie:)

20.11 Na “Wiolinowym Torciku” będzie nawet Vivaldi- 4 Pory Roku!🥰 Zachwycimy Was “Wiosną”😊, zaczarujemy “Legendą”🧙‍♂️, zakochamy Was w “Medytacji”❤, porwiemy do “Czardasza” ! Opowiemy o powstawaniu skrzypiec, posłuchamy altówki, nauczymy dzieci rozpoznawać brzmienie, będą MUZYCZNE MELODIE-NIESPODZIANKI i … kilka zwierzątek🥰🥰🌷

“Medytacja” (POSŁUCHAJ)

Opowiemy kim jest lutnik – budowniczy skrzypiec i odkryjemy tajemnicze historie o najlepszych skrzypcach świata. Stradivarius i Guarneri nie będą już obcymi słówkami, choć całej historii o tych wielkich twórcach nie uda nam się opowiedzieć w godzinę.. 🙂 Przybędzie też większa siostra skrzypiec- altówka  i grubszym głosem opowie nam swoją muzykę.

Nauczymy dzieci rozpoznawać i odróżniać barwy tych instrumentów, poznają najlepszą muzykę skrzypcową i historię genialnego chłopca, który w wieku 12 lat ukończył z najwyższymi honorami wspaniałe muzyczne konserwatorium w Paryżu (Wieniawski).

Pozaglądamy także do instrumentów – do obejrzenia i wzięcia do rączek będą skrzypce, smyczek, wiolonczela i fortepian Yamaha N3X.

Wszystkie dzieci otrzymują kolorowe książeczki koncertowe, z wiedzą, zagadkami i obrazkami – aby utrwalały muzyczne odkrycia w domu:)

Zapraszamy na piękny odkrywczy koncert, dużo znakomitej muzyki, wirtuozerii, ciekawostek i wspólnych muzycznych zabaw! 🙂

Edukacja przez zachwyt i zabawę to to co lubimy najbardziej:)

Partnerzy koncertu

MISJA Filharmonii dla Dzieci

Wprowadzamy dzieci w świat mistrzowskiej muzyki i sztuki, kształtujemy gusta dzieci i obycie, by zyskiwały swobodę w świecie sztuki i mogły czerpać z niej zachwyt i inspiracje w przyszłości. Przez muzykę otwieramy na świat, ucząc dodajemy odwagi, poszerzamy horyzonty, bawiąc ośmielamy do współdziałania, z uśmiechem wprowadzamy dzieci w koncertowy savoir-vivre i świetnie się bawimy!!
To artystyczne przeżycia i znakomita edukacja.

Za nami 400 koncertów dla Dzieci, odwiedziło nas blisko 50 tys słuchaczy.
Zapraszamy, dołączcie do nas!

ZOBACZ NASZE ZDJĘCIA – INSTAGRAM

Tak niezwykłe rzeczy – TYLKO W FILHARMONII DLA DZIECI
To nie tylko muzyka, to także wielkie artystyczne odkrycia naszych Małych Słuchaczy!

SERCE KONCERTÓW FILHARMONII DLA DZIECI

MUZYKA I SZTUKA DLA DZIECI – KSIĄŻECZKI KONCERTOWE DLA WSZYSTKICH 🙂

Wszystkie Dzieci otrzymują książeczki koncertowe z obrazkami, zagadkami i wiedzą, aby w zabawie utrwalały muzyczne odkrycia i inspiracje w domu. Wprowadzamy także dzieci w sławne malarstwo. Dzieci poznały już VINCENTA VAN GOGHA, LEONARDA DA VINCI, VERMEERA, RAFAELA I RENOIRA!
Zalecamy czytanie, oglądanie razem z Dziećmi! To wspaniale rozwija umiejętność wypowiedzi, kształtuje indywidualne upodobania, i jest to wspólny czas Dzieci z Rodzicami czy Dziadkami – a to jest najważniejszy dar dla maluchów, przy okazji poznawania Świata Wielkiej Sztuki! 🙂

NASZE PROSTE ZASADY UCZESTNICTWA W KONCERTACH DLA DZIECI

1. Zapraszamy Dzieci od 2 roku życia. (Konieczna jest cisza na koncertach) Większość naszych bywalców to rodzice, dziadkowie i dzieci w wieku 2-12 lat.
2. Dzieci uczestniczą w koncertach tylko pod opieką dorosłych. Dla każdego uczestnika należy wykupić bilet (nie trzeba drukować:)
3. Obowiązuje Regulamin koncertów.
4. W razie niemożności przybycia bilety można odsprzedać na naszej grupie na Facebooku:

SALA KONCERTOWA VIENNA HOUSE

VIENNA HOUSE ANDEL’S
UL.PAWIA 3 KRAKÓW
Na 1 piętrze znajdą Państwo duże foyer z sofami, szatnię , toalety i Biuro Widza.
Do zobaczenia!

Jest cudowna atmosfera, jest cudowna muzyka i wspaniała publiczność 🙂

koncerty dla dzieci kraków, filharmonia dla dzieci, filharmonia koncerty dla dzieci, krakow koncerty dla dzieci, atrakcje dla dzieci krakow, muzyka dla dzieci krakow, gdzie z dzieckiem krakow, wydarzenia dla dzieci krakow, krakow, dzieci, koncert, koncert dla dzieci krakow, z dzieckiem, muzyka, filharmonia krakowska dla dzieci, filharmonia , ten weekend, wydarzenia dla dzieci w krakowie, koncert krakow, filharmonia dla dzieci, filharmonia dla dzieci krakow, filharmonia krakowska dla dzieci, koncerty, koncert, dla dzieci, dzieci, krakow, muzyka, atrakcje dla dzieci krakow, w krakowie, atrakcje krakow, muzyka dla dzieci, gdzie z dzieckiem krakow, koncert, teatr, teatr dla dzieci krakow, teatrzyki dla dzieci w krakowie, w krakowie