Filharmonia dla Dzieci Krakow, koncerty dla dzieci Krakow

ogłoszenie z dnia 3 kwietnia 2020:

z przykrością zawiadamiamy , iż
Z POWODU STANU EPIDEMII KONCERTY ZOSTAŁY ODWOŁANE

Dzieci lubią piękno, czują je we wszystkim co nas otacza. My także lubimy piękne miejsca i  chcemy by Dzieci mogły w nich bywać, spotykać się tam ze znakomitą sztuką, śmiać się, poznawać i spędzać czas z Rodzicami i Dziadkami.  Dlatego wybieramy na koncerty Filharmonii dla Dzieci miejsca absolutnie wyjątkowe.
Zapraszamy na cudowne muzyczne spotkania ! 🙂

Grand Hotel Kraków- Sala Balowa

SAKSOFONY I GITARY !
Standardy i klasyka , wiedza i zabawa !
Niezwykłe instrumenty i niezwykli artyści !

Filharmonia dla Dzieci4 Saksofony, gitary elektryczne, akustyczne i kontrabas. Klasyka, Piazzolla, Sting, Sinatra, Louis Armstrong i inni. Wiedza i zabawa oraz książeczki koncertowe z zadankami i ciekawostkami w temacie koncertu – dla wszystkich Dzieci! Na saksofonach- znakomity Jakub Muras – lider The Whoop Group! Zaczniemy od.. Englishman in New York !
Będzie arcyciekawie, a Dzieci nie tylko osłuchają się ze standardami jazzowymi, ale też obejrzą z bliska wszystkie saksofony i gitary. Nauczymy się rozpoznawać znane melodie, będziemy się bawić, a przez zabawę odkrywać i dowiemy się wiele ciekawostek o muzyce.  Po koncercie wszyscy mogą podejść do instrumentów, porozmawiać z artystami, pooglądać z bliska- taki jest u nas zwyczaj:) Niestety obecnie możliwość dotykania instrumentów i grania na nich została wstrzymana do odwołania

Od 2017r odwiedziło koncerty 20tys małych i dużych słuchaczy. Na każdym koncercie Filharmonii dla Dzieci jest nie więcej niż 170 osób, zależy nam aby każdy był blisko. Można siedzieć na krzesłach lub na kolorowych poduszkach – Muzyka jest tu na wyciągnięcie ręki!
Piękno i nowe muzyczne odkrycia wypełnią tego dnia GRAND HOTEL w KRAKOWIE. To będzie fantastyczne muzyczne spotkanie !

Uwielbiamy radość zachwytu nad sztuką, więc go u nas nie brakuje 🙂 !
Filharmonia dla Dzieci Krakow

O FILHARMONII DLA DZIECI:

Projekt powstał z wielkiej miłości do dzieci i muzyki, z chęci umożliwienia im sięgania odważnie po najwyższą kulturę i najlepszą światową sztukę. Pragnienie rozwoju dzieci, kształtowanie indywidualnych gustów, pobudzanie kreatywności, odkrywanie przed dziećmi i rodzicami tajników kultury wysokiej, obywanie z koncertowym savoir-vivre, świetna znajomość sztuki widoczna w anegdotach i opowieściach, znakomity kontakt z dziećmi i młodzieżą, ale też niezwykła elegancja i radość tych koncertów- przysparzają projektowi tysiące fanów.

Filharmonia dla Dzieci KrakowStworzyła ją i prowadzi Anna Szarek, jedyna na świecie dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im. Pendereckiego, wiolonczelistka, menedżer i pedagog. Koncertowała z takimi gwiazdami jak Kanye West czy Leszek Możdżer, występowała w wielu krajach Europy i USA. Pierwsza wiolonczelistka festiwali w Sopocie, finalistka Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych, twórczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów, którego koncerty odwiedziło już 45 tys ludzi. Wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, Medalem Pro Mazovia, oraz Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Miłośniczka i znawca muzyki i sztuki. Wielbicielka włoskich ogrodów, książek, podróży i.. matematyki, ale dla dzieci- po prostu ulubiona pani Ania.

MIEJSCA MAGICZNE:
CAFE BRISTOL w Warszawie i GRAND CAFE w Krakowie to miejsca legendarne.
GRAND CAFÉ – kawiarnia Grand Hotelu Kraków tuz przy naszej sali koncertowej- to ulubione miejsce noblistów, artystów i intelektualistów w Krakowie. To w tej kultowej kawiarni codziennie pili kawę wybitni polscy artyści: Jacek Malczewski, Leon Wyczółkowski, Teodor Axentowicz, czy Jan Stanisławski. Do Grand Cafe zaglądali też Kazimierz i Włodzimierz Tetmajerowie, Lucjan Rydel, Feliks Jasieński i czasowo przebywający w mieście: Stefan Żeromski i Władysław Reymont. Na wyjątkową kawę w Grand Cafe wpadał zawsze przed południem noblista Henryk Sienkiewicz, a pisał o niej: “słynna ze swej pyszności kawusia ze śmietanką”. Podaje się tu także równie słynne – Lody Różane i mnóstwo innych wykwintnych pyszności – pięknie to pasuje na wspólny czas po koncercie:)

SALA BALOWA HOTELU GRAND
Służyła niegdyś do muzyki – nasze spotkania przywrócą jej muzyczny blask, radość i gwar.
Witamy Państwa w naszym gronie i do zobaczenia w świecie piękna i sztuki.

BILETY:
zamówienie należy przesłać na mailem na adres:
bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl
W mailu zwrotnym otrzymają Państwo wszystkie potrzebne informacje. Na maile odpowiadamy niezwłocznie, w kolejności wpłynięcia (w 99% tego samego dnia).
Pomocą służy Biuro Obsługi Widza 737-169-961, pon-pt w godz.9-17, sob 9-14

Facebook strona Filharmonii dla Dzieci:
Facebook wydarzenie: Filharmonia dla Dzieci Kraków- Grand Hotel! Saksofony i gitary !

Szanowni Państwo,
uczymy Dzieci ciszy podczas prezentowanych 2-minutowych utworów. To znakomity trening koncentracji i łatwiej zachwycić się muzyką, po prostu przyzwyczajajmy je powolutku. Wiemy, ze każde dziecko jest inne, że część dzieci przychodzi pierwszy raz i nawet Rodzice nie wiedzą jak się Dziecko odnajdzie w nowej rzeczywistości – jednak reakcje na zachowania dzieci powinny być dość szybkie. Najważniejsze zasady ogólne to: Płaczącego maluszka uspokajamy poza salą. Ograniczamy jedzenie i picie do niezbędnego minimum, choć rozumiemy, ze maluch czasem musi i już :), (my też kochamy dzieci :). Pomagamy dzieciom skupiać się na muzyce i tym co dzieje się na koncercie przez wskazywanie różnych ciekawych rzeczy. Podstawą Savoir- Vivre jest szacunek i troska o innych.
Bardzo dziękujemy za Waszą współpracę, owoce będą piękne.

• współpraca redakcyjna: RMF Classic Filharmonia dla Dziecipatronat medialny: