zaprasza na
Koncerty dla Dzieci i Rodziców

Najpiękniejsza klasyka na flety i klarnety!!

17 października 2021
g.11.00, g.13.00, g.15.00, g.17.00
Hotel Bristol Warszawa

…By pielęgnować dziecięcy gust i nauczyć dzieci rozpoznawać utwory z kanonu klasyki 🙂
Nauczymy Dzieci rozróżniać brzmienia instrumentów, będziemy się bawić w muzyczne zabawy rozwijające, poznamy niezwykłe instrumenty i najpiękniejszą muzykę od klasyki po… world music.

W ROLACH GŁÓWNYCH WYSTĄPIĄ :

flet piccolo którego dźwięk jest tak przenikliwy, że nie można nie zasłaniać uszków,
flet poprzeczny – mistrz klasyki i melodii które wszyscy znamy,
klarnet – sława Lata z Radiem, ale także ten, któremu w historii muzyki najlepsi kompozytorzy dedykowali najpiękniejsze melodie (które oczywiście zagramy dla dzieci),
basklarnet – zadziwiający, rzadko spotykany wielki klarnet basowy, pozakręcany jak największy saksofon- on zagra dla nas “W grocie Króla Gór”.

Dla wielu dzieci już te instrumenty to będą odkrycia.
Jednak cudowną perełką w tej materii będzie DUDUK i jego fantastyczna muzyka.
DUDUK to armeński instrument o 3000-letniej historii. Brzmi pięęęęknie! Trzeba go poznać:)

ZNAKOMICI ARTYŚCI ZAGRAJĄ DLA DZIECI !

Nasi artyści ukończyli najlepsze polskie i zagraniczne uczelnie artystyczne i byli nagradzani nawet w Nowym Jorku!
Dzieci poznają m.in. cudooowny koncert klarnetowy Mozarta A dur, a na flet bardzo znane Badinerie Bacha z Suity h-moll!
Będą też melodie zabawne, zgadywanki, zabawy i potańczymy do Lata z Radiem:)
I będzie ….DUDUK !! 🙂

SŁÓWKO O DUDUK !

Pokażemy Dzieciom armeński instrument etniczny wyrabiany z drewna moreli, którego historia ma 3000 lat! Jest tak ważny dla muzyki i historii że w Armenii istnieją specjalistyczne uczelnie, uczące jedynie gry na tym instrumencie.
Duduk jest niezwykle nastrojowy. Wykorzystano go m.in. w ścieżkach dźwiękowych filmów Gladiator, Pasja, Ronin, Król Artur. Używa go często w swoich kompozycjach jeden z najlepszych twórców muzyki filmowej Armand Amar.
posłuchajcie…

Obsługuje Państwa BIURO WIDZA, które służy pomocą, odpowie na Państwa pytania, może przełożyć Rezerwację – jest obsługą dla Państwa komfortu 🙂
tel 737-169-961, e-mail: warszawa-bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl

Zapraszamy dzieci od 2 roku życia 🙂
W przypadku mniejszych słuchaczy prosimy o telefon do biura. Mamy stałych słuchaczy nawet kilkumiesięcznych 🙂
Jednak przez wzgląd na jakość dbamy o charakter koncertów

KTO STWORZYŁ FILHARMONIĘ DLA DZIECI 🙂

Koncerty dla Dzieci “Filharmonia dla Dzieci” stworzyła i prowadzi Anna Szarek, miłośniczka muzyki, sztuki, podróży, przyrody, ogrodów i książek.
Wiolonczelistka, jedyna na świecie dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu im.Krzysztofa Pendereckiego, wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom “Zdążyć z pomocą”, oraz licznymi medalami i nagrodami za osiągnięcia artystyczne i promocję kultury wysokiej. Z wykształcenia i zamiłowania także pedagog, o którym dzieci i młodzież piszą: “To prawdziwa radość i zaszczyt spotkać takiego mentora” ; “Jest Pani najlepszą >Panią do muzyki< jaką znam. Dziś sama próbuję dążyć do takiego ideału” , “Pani jest Najlepsza!!!”, “To wielkie szczęście gdy dziecko może spotkać Panią na drodze swojego rozwoju”.
Anna Szarek w ciągu minionej dekady zorganizowała w Polsce kilkaset koncertów w obsadzie polskiej i międzynarodowej, które odwiedziło ponad 100tys ludzi.
Jest twórcą i i wieloletnim dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku , oraz Filharmonii dla Dzieci.
Więcej Przeczytają Państwo TU

BILETY

Koszt biletu 49 zł
Zamówienie należy przesłać na :
warszawa-bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl
Dalsze informacje otrzymają Państwo w odpowiedzi na e-mail.
Biuro Widza służy pomocą: 737-169-961
podając datę i godzinę wybranego koncertu.
Będziemy wdzięczni za informację czy są Państwo zaszczepieni – ma to obecnie wpływ na liczbę uczestników koncertów 🙂 /informacja w pełni dobrowolna i z życzliwości, Dziękujemy:)/
Potwierdzenie REZERWACJI otrzymają Państwo – wraz z pozostałymi informacjami – w mailu zwrotnym:)
Przypominamy, że Biuro Widza jest do Państwa dyspozycji ! 🙂 Pon-Pt 9-17
ZAKUP BILETU OZNACZA AKCEPTACJĘ REGULAMINU WYDARZENIA.

SALA: HOTEL BRISTOL WARSZAWA
ul .Krakowskie Przedmieście 42/44
Zapraszamy wejściem głównym Hotelu Bristol. Aby wejść do Sali Chopin należy z hallu głównego skierować się  schodami  po prawej stronie na pierwsze piętro. Tam, w Salonie Moniuszko, znajdą Państwo stoisko Biura obsługi widza, szatnię i wejście do sali koncertowej.
Historyczna architektura Hotelu Bristol sprawia, iż do Sali Balowej nie ma wjazdu windą. Dla osób niepełnosprawnych możliwy jest transport windą techniczną – prosimy zgłosić taką potrzebę obsłudze koncertu przy wejściu do Sali Balowej.

JAK DBAMY O PAŃSTWA BEZPIECZEŃSTWO: ograniczamy liczbę słuchaczy zgodnie z limitami abyście mogli czuć więcej przestrzeni, wszędzie dostępne są płyny do dezynfekcji rąk, obsługa stosuje maseczki i rękawiczki jednorazowe, po każdym koncercie wietrzymy salę i dezynfekujemy główne powierzchnie z którymi maja kontakt widzowie (jak krzesła i poduszki), pracowników obowiązuje oświadczenie o stanie zdrowia i braku kontaktu z chorymi, pracownicy są w pełni zaszczepieni, zapewniamy wielkie wysokie sale dla Waszego bezpieczeństwa, na bieżąco wprowadzamy obowiązujące przepisy.