Filharmonia dla Dzieci- HOTEL BRISTOL koncerty dla dzieci Warszawa by Anna SzarekSzanowni Państwo,
Filharmonia dla Dzieci powstała jesienią 2017r i do tej pory jej koncerty odwiedziło 10 tys. słuchaczy.
W Październiku zapraszamy na najpiękniejsze koncerty dla dzieci do Hotelu Bristol w Warszawie.
Muzyka jest oceanem rozwoju dla Dzieci, źródłem zachwytów, radości i zabawy. Jest naszą misją tworzenie dla Dzieci przestrzeni na indywidualne kształtowanie gustów i przygotowywanie do przyjemności swobodnego poruszania się po sztuce świata, co uważamy za niezwykle ważny element dobrego wykształcenia.
Szukając miejsca, w które rozwijało by poczucie estetyki naszych małych słuchaczy wybrałam dla Państwa i Dzieci jedno z moich ulubionych miejsc nie tylko w Warszawie ale też w Europie.  Filharmonia dla Dzieci na ul.Krakowskie Przedmieście to nie tylko muzyka, ale też cudowna architektura, obecność znakomitej sztuki  i najpiękniejszy warszawski spacer po koncercie. Bardzo się cieszę, że spotkamy się w miejscu, które uwielbiam.

Anna Szarek – Dyrektor Filharmonii dla Dzieci

Perkusyjne super koncerty dla Dzieci

Koncerty 27.10.2019, Niedziela
g.11.00,
 g.13.00g.15.00, g.17.00

PROGRAM ARTYSTYCZNY:
W październiku Filharmonia dla Dzieci zaprasza na perkusyjne popisy. Świat rytmów to podstawa muzyki, ale zadziwi Państwa jak wiele jest cudownych melodycznych i barwowych możliwości w instrumentach zwanych perkusyjnymi. Sprowadzimy mnóstwo instrumentów trudno dostępnych, bądź w ogóle nie dostępnych szerokiej widowni. Do moich ukochanych należą Marimba, której drewniane sztabki brzmią jak wspomnienie wyprawy do Afryki, oraz Wibrafon – jego dźwięk brzmi jakby był muzycznym obrazem kosmosu i niekończącej się przestrzeni.
Dzieci poznają też ogromne instrumenty orkiestrowe, ważne i niezwykle efektowne, a jednak – przez swój rozmiar – ustawiane zawsze za orkiestrą. Zobaczymy Gran Cassę (czyli wielki bęben, w którym zmieściło by się czworo dzieci), Kotły (czyli wielkie strojone bębny bez których nie istniały by najlepsze dzieła symfoniczne świata), talerze, ksylofon, dzwony rurowe, zestaw perkusyjny, cajon oraz przeszkadzajki i …mnóóóstwo różnorodnych pałeczek od których także bardzo zależy efekt dźwiękowy ostateczny.
Do wszystkich instrumentów można będzie po koncercie podejść i zobaczyć jak to jest  samemu stworzyć wielki  dudniący dźwięk, który brzmi jak burza… Wrażenie uderzenia w Gran Cassę jest spektakularne:)
Zapraszamy na niezapomniane chwile ! Do zobaczenia !

polecamy:    Facebook / events

BILETY: 29zł, dzieci do roczku bezpłatnie
miejsca nie są numerowane
Rezerwacje: bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl, tel 737-169-961

• SALA BALOWA HOTELU BRISTOL ul. Krakowskie Przedmieście 42/44
    – Historyczna architektura Hotelu Bristol sprawia, iż do Sali Balowej na pierwszym piętrze nie ma wjazdu windą. Dlatego zalecamy nie zabieranie na koncert wózków dziecięcych, prosimy o pozostawienie ich np w bagażniku samochodu.  Dziękujemy.
    – SZATNIA dla słuchaczy koncertów znajduje się bezpośrednio przy sali balowej , na pierwszym piętrze, w salonie Moniuszko.
    – Zapraszamy wejściem głównym Hotelu Bristol.
    Aby wejść do Sali Balowej należy z hallu głównego skierować się  schodami  po prawej stronie na pierwsze piętro.
    – Dla osób niepełnosprawnych możliwy jest transport windą techniczną – prosimy zgłosić taką potrzebę obsłudze hotelu. Winda ta znajduje się w innej części budynku (od ul.Karowej).

Uwaga! Szanowni słuchacze koncertów Filharmonia dla Dzieci – Pałac w Wilanowie, prosimy o zwrócenie uwagi na zmianę konta bankowego. Szczegółowe informacje otrzymają Państwo oczywiście w mailu potwierdzającym rezerwację .

z ukłonami
Obsługa Koncertów

W PROGRAMIE m.in. :
Czajkowski „Dziadek do Orzechów” – Taniec Cukrowej Wróżki
Chaczaturian- Taniec z Szablami
Rimski – Korsakow -Lot trzmiela
Piazzolla – Libertango
muzyka z filmu Harry Potter
muzyka z filmy „Vaiana” i „Król Lew”
Bizet- Uwertura do Carmen
Jobim- Dziewczyna z Ipanemy
Blues for Vibes