FUNDACJA PERŁA BAROKU
KRS 0000658786


W styczniu 2017 powołana została do życia Fundacja Perła Baroku, której  misją jest wspieranie
Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku – Koncerty Mistrzów, zaangażowanie w kulturę, ale także w rozwój i radość człowieka.

Słowo od Fundatora: “Mam od zawsze w sercu rozwój dzieci, tworzenie przestrzeni dla sztuki, ukazywanie wartości kultury i smaku jaki nadaje ona naszemu patrzeniu na świat. Od pierwszych koncertów Międzynarodowego Festiwalu Perła Baroku na koncerty znakomitych artystów, zdobywców takich nagród jak Grammy, czy Midem Classical Award, oraz zwycięzców najważniejszych muzycznych konkursów świata- zapraszam także dzieci. Pierwszy koncert specjalnie dla nich odbył się w 2011 roku jako część Festiwalu, zgromadził ponad 400 małych słuchaczy, a drugie tyle chętnych znalazło się na liście rezerwowej. Odkryłam wtedy wielkie pragnienie kontaktu dzieci i rodziców z kulturą wysoką, projekt dojrzewał w mojej głowie kilka lat. Jego realizację umożliwiło powołanie do życia Fundacji Perła Baroku. W końcu jesienią 2017r., na bazie  doświadczeń artystycznych i zamiłowania do pedagogiki i sztuki  – powstała Filharmonia dla Dzieci.

Misją Filharmonii dla Dzieci jest otwierać na kulturę wysoką, pokazywać jej barwność, niezwykłość, kształtować indywidualne gusta dzieci i ośmielać do czerpania ze sztuki świata, uczyć swobody, obycia, odwagi, kreatywności, tworzyć nową społeczność,
nowe pokolenie światłych i światowych osobowości.

Na początku myśleliśmy o niej tak: “Mamy nadzieję, że stanie się zaczynem wielkiego muzycznego odkrywania dla wielu małych słuchaczy.”
Dziś, na progu sezonu artystycznego 2019/2020 wiemy, że zmienia pokolenie. Dwa minione lata to 20 tys małych słuchaczy
zaprzyjaźnionych z nami i co najważniejsze – ze sztuką.
Bardzo serdecznie zapraszamy do spotkania z nami podczas koncertów Fundacji –

Anna Szarek, Fundator,
Prezes Zarządu Fundacji Perła Baroku,
Prezes Zarządu AMA Sp. z o.o.

Fundacja korzysta z dotacji publicznych i wsparcia sponsorów. Wśród naszych darczyńców są:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Narodowe Centrum Kultury,
Urząd Marszałkowski
Nuctech S.A.,
Fundacja LOTTO
Fundacja PKO S.A.
PGE,
Powiat Wołomiński,
miasto Kobyłka,
Słoneczna Szkoła Podstawowa w Kobyłce,
oraz darczyńcy prywatni.
DZIĘKUJEMY

Wszystkie przekazane środki Fundacja ma obowiązek spożytkować na cele statutowe. Osobom i Firmom, które zechcą i będą mogły wesprzeć naszą pracę – bardzo dziękujemy.  Darowiznę na cele statutowe Fundacji mogą Państwo odliczyć od dochodu.

KONTO FUNDACJI:  mBank   46 1140 2004 0000 3202 7666 1964

ps. Darczyńców Fundacji traktujemy jak Przyjaciół zarówno podczas Festiwalu Perła Baroku jak i podczas koncertów Filharmonii dla Dzieci. Prosimy używać tego jako argumentu (gdyby np brakowało biletów) 🙂