Trąby kręcone do grania stworzone!

Nowy sezon Filharmonii dla Dzieci otworzą Gwiezdne Wojny, Indiana Jones i wszelkiego rodzaju “Trąby kręcone do grania stworzone”, czyli instrumenty blaszane, które królują w muzyce, choćby dlatego, że ich świetne brzmienie wprawia w osłupienie nie tylko publiczność ale tez samych muzyków. Uwielbiali je królowie, stąd będzie także królewska muzyka (sprzed 300 lat! ), a reżyserzy filmowi nauczyli nas, że jeśli film ma być o kosmosie – bez “blachy” się nie obejdzie.  Ale – jak to w Filharmonii dla Dzieci – nie obejdzie się przede wszystkim bez zabawy! :)) Zgadywanki, opowiadanki, rebusiki, poszukiwania. Oglądanie, zaglądanie, zadziwianie i duuuuuużo śmiechu. Bo śmiech i muzyka to najpiękniejsze połączenie :))

Wystapią znakomici muzycy, soliści orkiestry Sinfonia Varsovia. Oto jakie gwiazdy zagrają dla Dzieciaczków

Jakub Waszczeniuk – Jako pierwszy trębacz wykonał z Sinfonią Varsovią kilkaset koncertów w najbardziej prestiżowych salach świata. Występował jako solista z Martą Argerich podczas festiwalu Chopin i jego Europa. Współpracuje z najlepszymi orkiestrami rozrywkowymi w Polsce: Zygmunta Kukli, Tomka Szymusia oraz big bandem Krzysztofa Herdzina w charakterze lead trumpet.

Henryk Kowalewicz – Jest wykładowcą Akademii Sinfonia Varsovia, należy również do European Brass Orchestra. Prowadził kursy mistrzowskie na International Belgian Brass Academy w Belgii. Jest członkiem zespołu Sinfonia Varsovia Brass Quintet oraz zespołu Sinfonia Varsovia Wind Quintet, od 2007 roku jest członkiem zespołu Essentia Musica, który specjalizuje się w wykonywaniu muzyki dawnej, a od 2010 roku należy do zespołu Mazo Horn Quartet. Występował na wielu światowych festiwalach, w tym na festiwalu Festiwalu Perła Baroku.

Robert Żelazko -puzonista. Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz w Hochschule für Musik und Theater w Hannoverze, oraz przez wiele lat doskonalił umiejętności u Ardasha Marderosiana – solowego puzonisty Lyric Opera w Chicago.  Wieloletni pierwszy puzonista Filharmonii Narodowej, oraz wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi.

koncerty:
23.02 przedszkolaki 9.30,