Filharmonia_dla_Dzieci_powiat_wołomiński_2019_Vivaldi

9 maja 2019, czwartek, g.9.30, g.11.30 – Zielonka
Hotel “U Pietrzaków” ul.Lipowa 20

12 maja 2019, niedziela, g.13.00 – Kobyłka
Słoneczna Szkoła Podstawowa ul.Brzechwy 5

Filharmonia dla Dzieci zaprasza na zakończenie sezonu! 🙂

Sezon artystyczny to czas przybliżony do roku szkolnego. Zatem we wrześniu 2018r. Filharmonia dla Dzieci rozpoczęła drugi sezon działań na rzecz dzieci i rodziców z terenu powiatu wołomińskiego i ten właśnie sezon zakończą piękne koncerty w maju.
To nie są zwykłe koncerty, lecz spotkania z muzyką, sztuką, historią, zagadkami technicznymi, to wspólna zabawa rozwojowa przy najpiękniejszych melodiach przeróżnych gatunków muzyki, którymi koncerty są wypełnione. Prezentowana jest muzyka bajkowa, filmowa, barokowa, klasyczna, jazz, musical – wyszukane najładniejsze muzyczne perełki. Od czasu powstania koncerty Filharmonii dla Dzieci odwiedziło
ponad 10 tysięcy słuchaczy, oczywiście głównie dzieci 🙂 !

Zakończenie sezonu będzie programem wyjątkowym. Artyści wykonywać będą dla dzieci „Cztery Pory Roku” Antonia Vivaldiego. Koncerty (Pory Roku to 4 koncerty na skrzypce) przeplatane będą tajemniczymi historiami o najpiękniejszych instrumentach świata, lutniczych rodach, duszach muzycznych, i …zwierzątkach, które ukryły się w Porach Roku, a których naśladowanie bardzo konkretnie opisuje w partyturze maestro Antonio.
A było to “dawno, dawno temu..” czyli w czasie nazywanym Barok. 

Nadzwyczajni goście odwiedzą Filharmonię dla Dzieci!

Solistą koncertów będzie znakomity skrzypek Piotr Gładki – dyrektor Wiener Solisten Orchester. Akompaniować mu w Porach Roku będzie zespół złożony z muzyków polskich i austriackich. Dzieci poznają i usłyszą m.in. wspaniałe włoskie skrzypce Testore z 1730 roku, wiedeńską wiolonczelę Stauffer, oraz wiedeński kontrabas Feilnreiter. Zobaczyć tak piękne stare instrumenty to już jest niesamowite, a co dopiero słuchać granego na nich Vivaldiego !

Patronat medialny nad koncertami : RMF Classic, Moja Gazeta Regionalna, Czasdzieci.pl,  wwl24.info.

Bilety: biuro obsługi widza tel 737-169-961, bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl

cena 15 zł, dzieci do roczku bezpłatnie.

Filharmonia-dla-dzieci-powiat-wolominski-2019-kobyłka-zielonka
Filharmonia-dla-Dzieci-Anna-Barbara-Szarek