Zajrzyjmy do FORTEPIANU !!!

Mozart i Bach, oraz co to znaczy „cudowne dziecko” 🙂
30 maja /środa/
sugerowany wiek:
g.9.30 – dzieci 4-7, g.11.30 – dzieci 7-12

(jeśli chcieli by Państwo uczestniczyć w innej grupie niż sugerowana, bądź potrzebą szkoły/przedszkola jest większa grupa dzieci w różnym wieku- prosimy tylko nas uprzedzić, to ważne dla koncertowej narracji 🙂 Dziękujemy:)

Fortepian ma duszę i moc. Mnóstwo strun, młoteczków, tłumików. Waży tyle co wielki hipopotam a nieść go musi przynajmniej 3 silnych panów. Ale przyjedzie do nas i naprawdę będziecie mogli zajrzeć do środka! Dowiemy się jak to się dzieje, że gra i co w nim gra tak naprawdę!

Jak podczas wszystkich koncertów – przygotuejmy dla Dzieci książeczki, a w nich pokażemy jak różne mogą być fortepiany. Bywają dziś bardzo nowoczesne, kolorwe, szklane – po prostu różnorodne. Ten czerwony – mi się baaaardzo podoba, a Wam? 🙂

Postaramy się by przybył Ktoś, kto będzie umiał rozłożyć fortepian na części – jesli to się uda- widok będzie NIE-SA-MO-WI-TY !!!! :)))

Zagra też …OBÓJ – instrument który dostaje w muzyce zawsze najładniejsze melodie do zagrania. Czemu…?? – nie wiem! :)) Przybądźcie koniecznie i pomóżcie mi odgadnąć ! Rozpoznacie wiele nich, zobaczycie jak bardzo pasują do pięknego dźwieku oboju. Obój to instrument w który się dmucha, czyli dęty. Jego dźwięk jest ciepły, delikatny, śliczny.  O instrumencie tym opowie nam Artysta.

A poza tym….
Dawno dawno temu… żył sobie Amadeusz Mozart – mój ukochany kompozytor, który z wielką łatwością pisał najpiękniejsze melodie na świecie.  Posłuchamy jego pięknej muzyki. Będzie też  muzyka Jana Sebastiana Bacha, o którym mawiają niektórzy, że to największy kompozytor w historii. Także Wy – moi mali melomani- będziecie mogli wybrać która muzyka bardziej Wam się podoba, a wychodząc – będziecie juz umieli odróżnić Mozarta od Bacha!
To zaskakujące, ale zobaczycie że się uda:)!!! bo oni naprawdę wyraźnie się różnią:) 

Wiele muzycznych odkryć przed nami! 🙂
Do zbaczenia  🙂 !

HOTEL GREGORY KOBYŁKA pod Warszawą
ul.Napoleona 4
bilety: 15zł
zamówienia:  bilety@filharmoniadlaDzieci.pl
tel 600-080-157 /biuro fundacji p.Ewa