Filharmonia dla Dzieci –
Najpiękniejsze odkrycia muzyczne!

13 listopada 2022

Dzieci poznają najpiękniejsze sławne melodie skrzypcowe, arcydzieła, wirtuozowską grę. Nauczymy dzieci rozpoznawać brzmienia instrumentów, opowiemy legendy i wiolinowe historie, i pozaglądamy do instrumentów. Do rąk Dzieci trafią skrzypce, wiolonczela i fortepian Yamaha N3X! 🙂

Hotel Bristol Warszawa
Sala Chopin
ul.Krakowskie Przedmieście 42/44

Jesteśmy miłośnikami Rodzinnego Słuchania, dlatego od początku celowo nie dzielimy słuchaczy na sztywne grupy. Rodzeństwo zapraszamy zawsze razem:)

Sugerujemy wybranie godziny:
g.11.00 – Rodzice i wszystkie Dzieci (2-12)
g.13.00 – Rodzice i wszystkie Dzieci (2-12)
g.15.00 – Rodzice i dzieci 4-12
g.17.00 – Rodzice i dzieci 5-12

“Koncerty Filharmonii dla Dzieci to nie tylko muzyka – to wielkie artystyczne odkrycia dla małych słuchaczy”

NAJPIĘKNIEJ O SKRZYPCACH I ALTÓWCE❤️ “WIOLINOWY TORCIK” Koncerty dla Dzieci w Warszawie:)

20.11 Na “Wiolinowym Torciku” będzie nawet Vivaldi- 4 Pory Roku!🥰 Zachwycimy Was “Wiosną”😊, zaczarujemy “Legendą”🧙‍♂️, zakochamy Was w “Medytacji”❤, porwiemy do “Czardasza” ! Opowiemy o powstawaniu skrzypiec, posłuchamy altówki, nauczymy dzieci rozpoznawać brzmienie, będą MUZYCZNE MELODIE-NIESPODZIANKI i … kilka zwierzątek🥰🥰🌷

“Medytacja” (POSŁUCHAJ)

Opowiemy kim jest lutnik – budowniczy skrzypiec i odkryjemy tajemnicze historie o najlepszych skrzypcach świata. Stradivarius i Guarneri nie będą już obcymi słówkami, choć całej historii o tych wielkich twórcach nie uda nam się opowiedzieć w godzinę.. 🙂 Przybędzie też większa siostra skrzypiec- altówka  i grubszym głosem opowie nam swoją muzykę.

Nauczymy dzieci rozpoznawać i odróżniać barwy tych instrumentów, poznają najlepszą polską muzykę skrzypcową i historię genialnego chłopca, który w wieku 12 lat ukończył z najwyższymi honorami wspaniałe muzyczne konserwatorium w Paryżu (Wieniawski).

Pozaglądamy także do instrumentów – do obejrzenia i wzięcia do rączek będą skrzypce, wiolonczela i fortepian Yamaha N3X.

Zapraszamy na piękny odkrywczy koncert, dużo znakomitej muzyki, wirtuozerii, ciekawostek i wspólnych muzycznych zabaw! 🙂

Edukacja przez zachwyt i zabawę to to co lubimy najbardziej:)

Partnerzy koncertu

WSPANIAŁE KONCERTY DLA DZIECI W WARSZAWIE

Wprowadzamy dzieci w świat mistrzowskiej muzyki i sztuki, kształtujemy gusta dzieci i obycie, by zyskiwały swobodę w świecie sztuki i mogły czerpać z niej zachwyt i inspiracje w przyszłości. Przez muzykę otwieramy na świat, ucząc dodajemy odwagi, poszerzamy horyzonty, bawiąc ośmielamy do współdziałania, z uśmiechem wprowadzamy dzieci w koncertowy savoir-vivre i świetnie się bawimy!!
To artystyczne przeżycia i znakomita edukacja.

Za nami 400 koncertów dla Dzieci, odwiedziło nas blisko 50 tys słuchaczy.
Zapraszamy, dołączcie do nas!

ZOBACZ NASZE ZDJĘCIA – INSTAGRAM

Tak niezwykłe rzeczy – TYLKO W FILHARMONII DLA DZIECI
To nie tylko muzyka, to także wielkie artystyczne odkrycia naszych Małych Słuchaczy!

SERCE KONCERTÓW FILHARMONII DLA DZIECI

Koncerty stworzyła i prowadzi miłośniczka muzyki i pedagogiki, wiolonczelistka – Anna Szarek. Koncertowała w niemal wszystkich krajach Europy i USA. Zdobywała nagrody w klasyce, ale występowała też z Kanye Westem, Leszkiem Możdżerem, Adamem Sztabą, Grzegorzem Turauem, Alicją Majewską, Edytą Geppert, Heleną Vondrackovą, Demisem Roussosem i wieloma innymi gwiazdami. Wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom “Zdążyć z pomocą”, statuetką “Kryształowa Kobyłka”, Medalem “Pro Masovia” za zasługi dla kultury, oraz innymi nagrodami. Miłośniczka muzyki, sztuki, podróży, ogrodów i książek, a dla Dzieci – kochana Pani Ania. Od kilkudziesięciu lat z wielkim sercem, doświadczeniem i wiedzą – rozwija dzieci i młodzież poprzez muzykę i sztukę.
Przeczytaj więcej: wikipedia

MUZYKA I SZTUKA DLA DZIECI – KSIĄŻECZKI KONCERTOWE DLA WSZYSTKICH 🙂


Wszystkie Dzieci otrzymują książeczki koncertowe z obrazkami, zagadkami i wiedzą, aby w zabawie utrwalały muzyczne odkrycia i inspiracje w domu. Wprowadzamy także dzieci w sławne malarstwo. Dzieci poznały już VINCENTA VAN GOGHA, LEONARDA DA VINCI, VERMEERA, RAFAELA I RENOIRA!
Zalecamy czytanie, oglądanie razem z Dziećmi! To wspaniale rozwija umiejętność wypowiedzi, kształtuje indywidualne upodobania, i jest to wspólny czas Dzieci z Rodzicami czy Dziadkami – a to jest najważniejszy dar dla maluchów, przy okazji poznawania Świata Wielkiej Sztuki! 🙂

NASZE PROSTE ZASADY UCZESTNICTWA W KONCERTACH DLA DZIECI


1. Zapraszamy Dzieci od 2 roku życia. W przypadku mniejszych słuchaczy prosimy o telefon do biura. (Mamy stałych słuchaczy nawet kilkumiesięcznych, jednak konieczna jest cisza na koncertach) Większość naszych bywalców to rodzice, dziadkowie i dzieci w wieku 2-12 lat.
2. Dzieci uczestniczą w koncertach tylko pod opieką dorosłych. Dla każdego uczestnika należy wykupić bilet (nie trzeba drukować:)
3. Obowiązuje Regulamin koncertów: https://filharmoniadladzieci.pl/regulamin-koncertow-filharmonia-dla-dzieci-w-warszawie/
4. W razie niemożności przybycia bilety można odsprzedać na naszej grupie na Facebooku:)
https://www.facebook.com/groups/738698863294549

HOTEL BRISTOL ZAPRASZA MUZYKĘ I DZIECI

HOTEL BRISTOL WARSZAWA – to legendarne miejsce spotkań artystycznej Warszawy. Zbudowany na działce Ignacego Jana Paderewskiego, mieszkał tu Wojciech Kossak, śpiewał tu Jan Kiepura. Miejsce pełne historii i opowieści. Filharmonia dla Dzieci od 3 lat przywraca artystyczne życie w Bristolu.

HOTEL BRISTOL – Sala Balowa Chopin

Zapraszamy wejściem głównym następnie schodami na pierwsze piętro. Tam znajdą Państwo Biuro Widza, szatnię i toalety – wszystko przy sali koncertowej.
Informujemy, że przez wzgląd na zabytkową architekturę hotelu windy nie dojeżdżają do Sali Chopin.

Zapraszamy!
Jest cudowna atmosfera, jest cudowna muzyka i wspaniała publiczność 🙂*

koncerty dla dzieci Warszawa, koncerty dla dzieci krakow, koncerty dla dzieci, muzyka dla dzieci, atrakcje dla dzieci, gdzie z dzieckiem krakow, gdzie z dzieckiem warszawa, atrakcje dla dzieci warszawa, atrakcje dla dzieci krakow, rodzinnie krakow, rodzinnie warszawa, dla dzieci w ten weekend warszawa, dla dzieci w ten weekend krakow, dzieci, krakow, warszawa, koncerty, koncert, muzyka, rodzinnie, wydarzenia, atrakcje, weekend, w warszawie, filharmonia, filharmonia krakowska, z dzieckiem, filharmonia narodowa dla dzieci, koncert dla dzieci warszawa, gdzie z dzieckiem w ten weekend warszawa, gdzie z dzieckiem w ten weekend krakow, co w krakowie dla dzieci