Filharmonia dla Dzieci by Anna Szarek

Szanowni Państwo,
Filharmonia dla Dzieci powstała jesienią 2017r i do tej pory jej koncerty odwiedziło 10 tys. słuchaczy. W Listopadzie zapraszamy na kolejne koncerty dla dzieci do Hotelu Bristol w Warszawie, tym razem koncerty harf – instrumentów otoczonych magiczną aurą piękna i mocy.
Muzyka jest oceanem rozwoju dla Dzieci, źródłem zachwytów, radości i zabawy. Jest naszą misją tworzenie dla Dzieci przestrzeni na indywidualne kształtowanie gustów i przygotowywanie do przyjemności swobodnego poruszania się po sztuce świata, co uważamy za niezwykle ważny element dobrego wykształcenia.
Szukając miejsca, w które rozwijało by poczucie estetyki naszych małych słuchaczy wybrałam dla Państwa i Dzieci jedno z moich ulubionych miejsc nie tylko w Warszawie ale też w Europie.  Filharmonia dla Dzieci na ul.Krakowskie Przedmieście to nie tylko muzyka, ale też cudowna architektura, obecność znakomitej sztuki  i najpiękniejszy warszawski spacer po koncercie. Bardzo się cieszę, że spotkamy się w miejscu, które uwielbiam.

Anna Szarek – Dyrektor Filharmonii dla Dzieci

“HARFA- królewski instrument”

Koncerty 23.11.2019, Sobota
g.11.00,
 g.13.00g.15.00, g.17.00
Sala Balowa HOTEL BRISTOL*****
– WYPRZEDANE –
Koncerty 24.11.2019, Niedziela
G.11.00,  g.13.00
Sala Balowa HOTEL BELLOTTO*****
– WYPRZEDANE –

Wielka Harfa Koncertowa i wczesna harfa celtycka (Irlandia), opowieści o magicznej aurze instrumentu królów, czarodziejów, mędrców, przepiękna muzyka celtycka i romantyczna, oraz Różowa Pantera – to wszystko podczas koncertów 23-24 listopada .
Harfa – instrument królów,  znana była już w starożytnych cywilizacjach Mezopotamii, Egiptu, Chin, Japonii, Indii, Persji… Instrument tak ważny, że pochowany z królami w Ur (Mezopotamia 5000-2500 p.n.e.), tak piękny, że ozdobiono nim ściany starożytnych grobowców królewskich w Dolinie Nilu. Towarzyszka psalmów Króla Dawida, a dla Irlandii – symbol wolności, tożsamości i mocy.

Dawno, dawno temu… W złotym wieku wczesnej harfy celtyckiej każdy szanujący się król musiał mieć swojego irlandzkiego harfiarza. Z czasem jednak dwory podupadały i artyści zostali zmuszeni do szukania większej grupy mecenasów. W XVIII i XIX w harfiarze podróżowali od majątku do majątku grając piękną muzykę, opowiadając historie o harfie i  o sztuce gry… Tak będzie także u nas 🙂

O Filharmonii dla Dzieci:
Zachwyca, uczy swobody, obycia i odwagi do kreatywności. Kształtuje indywidualne gusta dzieci, wspiera rozwój nowego pokolenia światłych i światowych osobowości.
Lubimy radość zachwytu nad sztuką, którego u nas nie brakuje.

Koncerty tworzy Anna Szarek, jedyna na świecie dwukrotna zwyciężczyni Międzynarodowego Konkursu Pendereckiego, wiolonczelistka i pedagog, która koncertowała z takimi gwiazdami jak Kanye West czy Leszek Możdżer. Pierwsza wiolonczelistka festiwali w Sopocie, finalistka Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych, wyróżniona odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej, ale też Certyfikatem Dobroczynności Fundacji Dzieciom “Zdążyć z pomocą”. Miłośniczka muzyki, sztuki, architektury, włoskich ogrodów i … matematyki.

Zamówienia, informacje

• bilety@FilharmoniaDlaDzieci.pl,
    biuro obsługi widza służy pomocą pod nr tel 737-169-961
  • SALA BALOWA HOTELU BRISTOL***** ul. Krakowskie Przedmieście 42/44 Warszawa
    1. Zapraszamy wejściem głównym Hotelu Bristol.
    2. Aby wejść do Sali Balowej należy z hallu głównego skierować się  schodami  po prawej stronie na pierwsze piętro. Tam, w Salonie Moniuszko, znajdą Państwo stoisko Biura obsługi widza.
    3. SZATNIA dla słuchaczy koncertów znajduje się bezpośrednio przy sali balowej , na pierwszym piętrze, w salonie Moniuszko.
    4. Historyczna architektura Hotelu Bristol sprawia, iż do Sali Balowej nie ma wjazdu windą. Dlatego zalecamy nie zabieranie na koncert wózków dziecięcych, prosimy o pozostawienie ich np w bagażniku samochodu.  Dziękujemy.
    5. Dla osób niepełnosprawnych możliwy jest transport windą techniczną – prosimy zgłosić taką potrzebę obsłudze koncertu przy wejściu do Sali Balowej.
  • SALA BALOWA HOTELU BELLOTTO***** ul.Senatorska 13/15 Warszawa.
    Sala znajduje się na parterze. Polecamy skorzystanie z parkingu pod Operą Narodową, gdyż parking pod Bellotto ma bardzo ograniczoną liczbę miejsc, koszt 7zł/h.

z ukłonami
Obsługa Koncertów